Artikler

Slankekur

Vi tester Suppekuren: "Jeg har tabt 4,6 kilo og særligt på maven"

Af Charlotte Wendt Jensen, 6. maj 2019

Det mener eksperterne om Suppekuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 6. maj 2019

Få en ny krop på fire uger med Michelle Kristensen

Af Susanne Knutzen, 2. maj 2019

Ny podcast: Majbritt testede juicekuren. Er det en kur, der dur?

Af Susanne Knutzen, 11. april 2019

Sund aftensmad

Lun salat med pocherede æg og blomkål

Af Louisa Lorang, 18. maj 2019

Michelle Kristensen opskrift: Pølsehorn

Af Michelle Kristensen, 2. maj 2019

Blomkålspizza

Af Michelle Kristensen, 2. maj 2019

Luksus løbemad: Aftensmad

Af Vibeke Lehn, 26. april 2019

Løb

Spis dig til succes i løbeskoene

Af Charlotte Wendt Jensen, 9. maj 2019

5 tips: Sådan bliver du en bedre løber

Af Charlotte Wendt Jensen, 7. maj 2019

Margrete Vestager om løbeture, vægttab og alder

Af Charlotte Wendt Jensen, 1. maj 2019

Jeg vil gerne løbe et maraton, kræver det, at jeg skal omlægge min kost?

Af Redaktionen, 25. april 2019

Sund livsstil

Hvad er fnat? Og se hvordan du forebygger det

Af Pernille Lewinsky Kofoed, 24. marts 2019

10 veje til mentalt overskud

Af Vibeke Lunding-Gregersen og Henrik Tingleff , 13. marts 2019

Er du en sukkergris? Få tricket til at snyde din lyst

Af Maria Præst, 12. marts 2019

Er transfedtsyrer farlige?

Af Redaktionen, 25. februar 2019

Yoga

7 yogaøvelser til en stærk core

Af Sofie Alicia Meleady, 13. maj 2019

Hvor stor forskel er der på de forskellige yogaformer?

Af Redaktionen, 12. februar 2019

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Energi hele efteråret: 13 genveje til mere overskud

Af Tor Andersen og Camilla Haldrup, 26. september 2018

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.