Tilmeld dig Danmarks hyggeligste kvindeløb lige her

Artikler

Sund aftensmad

Spelttærte med røget laks og asparges

Af Trine Hahnemann, 11. april 2018

Spicy suppe med power

Af Vibeke Lehn, 26. februar 2018

Få varmen: Karrykrydret gulerodssuppe

Af Vibeke Lehn, 8. februar 2018

Spicy suppe med kokoschutney

Af Vibeke Lehn, 1. februar 2018

Løb

Henrik Duer: Dét skal du spise før dit løb

Af Henrik Duer, 8. maj 2018

Nybegynder eller garvet løber: Sådan booster du din motivation

Af Marie Louise Cramer, 7. maj 2018

100.000 nye hjerneceller + andre facts om løb

Af Christina Bølling og Jo Brand, 30. april 2018

Anders Legarth mistede sin 6-årige datter: "Jeg løber for at overleve"

Af Maria Præst, 20. december 2017

Sund livsstil

Kan en daglig gåtur give dig det lys, din krop har brug for?

Af Else Marie Lehman, 23. januar 2018

9 vaner du skal kvitte for at få et gladere og sundere liv

Af Amalie Holm, 20. december 2017

Hvad sker der i kroppen, når du går 10.000 skridt?

Af Else Marie Lehman, 15. november 2017

Sæt kokos på skønhedsrutinen

Af Frederikke Pontoppidan, 26. oktober 2017

Yoga

Mere glød og mildere rynker: Se fordelene ved beauty-yoga og få tre skønne øvelser

Af Anne Absalonsen, 28. februar 2018

9 yogaøvelser, der styrker din balance

Af Sofie Alicia Meleady, 13. februar 2018

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Video: Yogaøvelser til god nattesøvn

Af Karen Pallisgaard, 3. oktober 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.