Artikler

Kost

9 råvarer, der booster din energi

Af Else Marie Lehman, 18. oktober 2017

Boost din sundhed med citron

Af Susanne Knutzen, 12. oktober 2017

9 fødevarer, der giver dig en bedre søvn

Af Else Marie Lehman, 10. oktober 2017

12 nemme trick, der virker: Snyd din sukkertrang

Af Else Marie Lehman, 10. oktober 2017

Sund aftensmad

Lækker risengrød − helt uden mælk

Af Nicoline Olsen, 15. november 2017

Inspiration til Mortens aften: Spinatsalat med and og nudler

Af Redaktionen, 1. november 2017

Tærte med bund af kød

Af Ditte Ingemann, 25. september 2017

Broccolisuppe med spinat & kokos

Af Vibeke Lehn, 23. september 2017

Træning

Kan du træne dig rask?

Af Else Marie Lehman, 21. november 2017

Undgå skader på skiferien: Sådan bliver du og din krop klar og du skal i gang allerede nu

Af Susanne Knutzen, 20. november 2017

Sarah Lindasdatter Troelsen: “Der er mange fordomme om kvinder, der træner som mig”

Af Lise Ulrich, 8. november 2017

Anders Nedergaard: "Leg dig sund og stærk"

Af Anders Nedergaard, 6. november 2017

Løb

19 sporty julegaver til dig eller én, du holder af

Af Susanne Knutzen, 13. november 2017

Derfor er løb så sundt for kvinder

Af Else Marie Lehman, 23. oktober 2017

FIT LIVING tester: Et eventyrligt løb for hele familien

Af Sara Jin Smidt, 2. oktober 2017

9 smarte tasker til løbeturen

Af Stefanie Curtis og Camilla Natascha Nivaro, 29. august 2017

Sund livsstil

Boost din sundhed med citron

Af Susanne Knutzen, 12. oktober 2017

Henrik Duer: Er din sundhed vigtig nok, har du ALTSÅ tid

Af Henrik Duer, 28. september 2017

Nadia Nadim: Fra flygtning til fodboldstjerne

Af Karen Greve, 3. august 2017

Yoga

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Yogaøvelser: Farvel hovedpine, stress og træthed

Af Maria Barfod og Camilla Nivaro, 25. september 2017

Kom med på yogarejse til Fuerte Ventura

Af Mette Damgaard Petersen, 6. september 2017

10 yogamåtter, der gør træningen sjovere

Af Stefanie Curtis, 5. september 2017

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til en FIT og sund hverdag, effektive øvelser, sunde og nemme opskrifter, et hav af spændende artikler, sporty mode og sjove konkurrencer ind i din postkasse.

Ja tak, jeg vil gerne modtage FIT LIVINGs e-mail nyhedsbrev med artikler, markedsføring mm. fra FIT LIVING og FIT LIVINGs partnere. Læs mere om nyhedsbrevet, partnerne og deres produkter her.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Lea Holm Grønning

Produktionsleder

lea@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.