Tilmeld dig Danmarks hyggeligste kvindeløb lige her

Artikler

Slankekur

En størrelse ned og mere energi på 4 uger? Vi tester MK-kuren

Af Amalie Louise Larsen, 12. februar 2018

Det mener eksperterne om Verdens bedste kur

Af Charlotte Wendt Jensen, 29. januar 2018

Bitz og Astrup om Verdens bedste kur: Fyld protein på tallerken, og bliv mæt

Af Charlotte Wendt Jensen, 29. januar 2018

Flad mave: Sådan spiser du maven væk

Af Maria Præst, 8. januar 2018

Sund aftensmad

Få varmen: Karrykrydret gulerodssuppe

Af Vibeke Lehn, 8. februar 2018

Spicy suppe med kokoschutney

Af Vibeke Lehn, 1. februar 2018

Pasta a la Lady & Vagabonden

Af Vibeke Lehn, 23. januar 2018

Tag en pause fra julemaden: 6 nye opskrifter på sund & lækker mad

Af Vibeke Lehn, 11. december 2017

Træning

Fitnessekspert: Undgå disse 5 klassiske fejl på crosstraineren

Af Sara Wilkins, 11. februar 2018

Sarah Grünewald: "Alt hvad jeg lavede, tyngede mig"

Af Charlotte Wendt Jensen, 7. februar 2018

Sara Bro: "Jeg er blevet bedre til alting"

Af Charlotte Wendt Jensen, 1. februar 2018

Kan du træne dig rask?

Af Else Marie Lehman, 22. januar 2018

Sund livsstil

Kan en daglig gåtur give dig det lys, din krop har brug for?

Af Else Marie Lehman, 23. januar 2018

9 vaner du skal kvitte for at få et gladere og sundere liv

Af Amalie Holm, 20. december 2017

Hvad sker der i kroppen, når du går 10.000 skridt?

Af Else Marie Lehman, 15. november 2017

Sæt kokos på skønhedsrutinen

Af Frederikke Pontoppidan, 26. oktober 2017

Yoga

9 yogaøvelser, der styrker din balance

Af Sofie Alicia Meleady, 13. februar 2018

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Video: Yogaøvelser til god nattesøvn

Af Karen Pallisgaard, 3. oktober 2017

Yogaøvelser: Farvel hovedpine, stress og træthed

Af Maria Barfod og Camilla Nivaro, 25. september 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Lea Holm Grønning

Produktionsleder

lea@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.