Artikler

Slankekur

Tab dig, hvor du vil: Rikke har testet kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 13. august 2018

Fra babyfedt til bryllupsfit: Part 2

Af Redaktionen, 9. juli 2018

Vi har testet vegansk vægttab: “Min krop har det meget bedre, når den får overvejende grønt”

Af Charlotte Wendt Jensen, 2. juli 2018

Det mener eksperterne om kuren, vegansk vægttab

Af Charlotte Wendt Jensen, 2. juli 2018

Sund aftensmad

Gazpacho & salat

Af Tina Scheftelowitz & Lasse Thielfoldt, 6. august 2018

Citruskylling i bradepande

Af Vibeke Lehn, 21. juni 2018

Hurtig sund aftensmad: Cremet pastasalat

Af Redaktionen, 18. juni 2018

Grillet steak med lækre salater

Af Vibeke Lehn, 23. maj 2018

Løb

Kan Z-health gøre dig hurtigere?

Af Maria Præst, 15. august 2018

Hvad giver hurtigst en god kondition?

Af Redaktionen, 24. juli 2018

6 eksperter guider: Tag din træningsglæde til næste niveau

Af Charlotte Wendt Jensen, 4. juni 2018

Stor guide: Sådan finder du den perfekte løbesko

Af Susanne Knutzen, 25. maj 2018

Sund livsstil

10 sunde byttehandler, der batter på budgettet

Af Charlotte Wendt Jensen, 25. juli 2018

Hvad koster din sundhed? Her er 9 steder at spare.

Af Charlotte Wendt Jensen, 12. juli 2018

Svært ved at falde i søvn? Brug dette lette trick

Af Agnete Finnemann Scheel, 23. maj 2018

Kan en daglig gåtur give dig det lys, din krop har brug for?

Af Else Marie Lehman, 23. januar 2018

Yoga

Mere glød og mildere rynker: Se fordelene ved beauty-yoga og få tre skønne øvelser

Af Anne Absalonsen, 28. februar 2018

9 yogaøvelser, der styrker din balance

Af Sofie Alicia Meleady, 13. februar 2018

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Video: Yogaøvelser til god nattesøvn

Af Karen Pallisgaard, 3. oktober 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.