Artikler

Slankekur

Vi tester Grøn Keto: Er det en kur, der dur?

Af Maria Haarbye, 27. juli 2020

Det mener eksperterne om Grøn Keto

Af Maria Haarbye, 27. juli 2020

Flad mave: Sådan spiser du maven væk

Af Maria Præst, 29. april 2020

Vi tester Grøn Sense: "Det er en afslappet måde at leve på, og der er plads til lidt af det hele"

Af Charlotte Wendt Jensen, 14. april 2020

Sund aftensmad

Fyldt kyllingebryst med citron og basilikum

Af Vibeke Lehn, 3. august 2020

Wok-stegte rejer med pak choi & aspargesbroccoli

Af Vibeke Lehn, 3. august 2020

Laks bagt med ingefær og spidskålsalat

Af Vibeke Lehn, 22. juli 2020

Moules marinières: Fantastiske hvidvinsdampede blåmuslinger

Af Vibeke Lehn, 22. juli 2020

Løb

Sådan måler du dit kondital

Af Matilde Hansen, 29. juni 2020

Sådan måler du din maxpuls

Af Matilde Hansen, 29. juni 2020

14 øvelser, der optimerer din løbetur

Af Vygante Kirkutyte, 11. maj 2020

Sådan løber du hurtigere uden at miste pusten + 6 andre tips til dit løb

Af Sara Jin Smidt, 4. maj 2020

Sund livsstil

Er dine hormoner i (u)balance?

Af Maria Haarbye, 29. juli 2020

"Jeg forsøger at lægge min frygt bag mig og mine drømme foran mig"

Af Charlotte Wendt Jensen, 11. juni 2020

Farvel dårlig samvittighed: Sådan kommer du op ad sofaen

Af Charlotte Wendt Jensen, 5. februar 2020

Aktivt kul: Er det sundt eller ej?

Af Charlotte Wendt Jensen, 29. oktober 2019

Yoga

Sig farvel dobbelthage og rynker med ansigtsyoga

Af Danielle Collins, 15. juni 2020

10 yogaøvelser, der får kroppen til at slappe af

Af Maria Barfod, 22. januar 2020

Hatha yoga: 10 fantastiske øvelser

Af , 25. november 2019

10 yogaøvelser, der booster din nattesøvn

Af , 24. september 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.