Artikler

Slankekur

Podcast: Camilla tabte 18 kilo

Af Susanne Knutzen, 15. januar 2019

Camilla tabte 18 kilo: Læs hele hendes vægttabshistorie her

Af Jeanette Vestergaard, 3. januar 2019

Flad mave: Sådan spiser du maven væk

Af Maria Præst, 2. januar 2019

En størrelse ned og mere energi på 4 uger? Vi tester MK-kuren

Af Amalie Louise Larsen, 2. januar 2019

Sund aftensmad

Salat med figner og parmaskinke

Af Louisa Lorang, 17. januar 2019

Kylling, hokkaido og chimichurri

Af Louisa Lorang, 16. januar 2019

Stegte linser med oksekød og rødbede

Af Louisa Lorang, 15. januar 2019

Nem suppe med kokos & lime

Af Henrik Duer, Stine Junge Albrechtsen & Susanne Knutzen, 14. januar 2019

Træning

Podcast: Camilla tabte 18 kilo

Af Susanne Knutzen, 15. januar 2019

Er det farligt at træne med tømmermænd?

Af Redaktionen, 11. januar 2019

Hvor fed må din mad være, hvis du vil tabe dig?

Af Lisbet Jensen, 10. januar 2019

15 minute workout: Stræk ud

Af Sidsel Godsk og Sanni Wulf Vangsø, 7. januar 2019

Løb

Hvordan klæder jeg mig bedst på til vinterløb?

Af Redaktionen, 27. november 2018

17 sporty julegaver til dig eller én, du holder af

Af Emilie With, 19. november 2018

Intervaltræning: Her er programmet, der får dig til at løbe hurtigere

Af Redaktionen, 30. oktober 2018

Stor guide: Sådan finder du den perfekte løbesko

Af Susanne Knutzen, 23. oktober 2018

Sund livsstil

9 vaner du skal kvitte for at få et gladere og sundere 2019

Af Amalie Holm, 26. december 2018

Botox og Restylane: Er det farligt?

Af Charlotte Wendt Jensen, 14. november 2018

Plantefars: Er det så sundt, som vi tror?

Af Charlotte Wendt Jensen, 17. oktober 2018

Sådan stopper du dine usunde vaner

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. oktober 2018

Yoga

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Energi hele efteråret: 13 genveje til mere overskud

Af Tor Andersen og Camilla Haldrup, 26. september 2018

Yin yoga: 11 øvelser, der smidiggør kroppen

Af Yvonne Hansen, 17. september 2018

Mere glød og mildere rynker: Se fordelene ved beauty-yoga og få tre skønne øvelser

Af Anne Absalonsen, 28. februar 2018

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.