Artikler

Slankekur

Podcast: Elisabeth har testet LCHF

Af Susanne Knutzen, 17. september 2019

Podcast: Camilla har testet Vegansk vægttab, men er det en kur der dur?

Af Susanne Knutzen, 10. september 2019

Camilla tabte 18 kilo: Sådan går det et år senere

Af Charlotte Wendt Jensen, 13. august 2019

Flad mave: Sådan spiser du maven væk

Af Maria Præst, 12. august 2019

Sund aftensmad

Bagt fiskefilet med fennikel

Af Louisa Lorang, 30. august 2019

Salat a la nicoise

Af Louisa Lorang, 29. august 2019

Kyllingesalat med kartofler og agurk

Af Louisa Lorang, 16. august 2019

Omelet med ærtemos og gedeost

Af Louisa Lorang, 15. august 2019

Træning

Har du ondt i ryggen?

Af Susanne Knutzen, 15. oktober 2019

Helsematilde: "Jeg var fysisk doven, indtil jeg var 19"

Af Maria Præst, 9. oktober 2019

Skinnebensbetændelse? Her er gode råd til, hvad du kan gøre

Af Susanne Knutzen, 8. oktober 2019

Døjer du med løberknæ eller springerknæ?

Af Susanne Knutzen, 1. oktober 2019

Løb

Skinnebensbetændelse? Her er gode råd til, hvad du kan gøre

Af Susanne Knutzen, 8. oktober 2019

Døjer du med løberknæ eller springerknæ?

Af Susanne Knutzen, 1. oktober 2019

Så meget forbrænder du på sex, løb & cykling

Af Charlotte Wendt Jensen, 16. juli 2019

Nybegynder: Sådan kommer du godt fra start som løber

Af Redaktionen, 2. juli 2019

Yoga

10 yogaøvelser, der booster din nattesøvn

Af , 24. september 2019

10 yogaøvelser, der vækker kroppen

Af , 2. september 2019

7 yogaøvelser til en stærk core

Af Sofie Alicia Meleady, 13. maj 2019

Hvor stor forskel er der på de forskellige yogaformer?

Af Redaktionen, 12. februar 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.