Artikler

Slankekur

Michelle har testet grøn juicekur: Er det en kur der dur?

Af Charlotte Wendt Jensen, 11. november 2019

Det mener eksperterne om grøn juicekur

Af Charlotte Wendt Jensen, 11. november 2019

Katrine tabte 20 kilo på 12 uger

Af Charlotte Wendt Jensen, 28. oktober 2019

Det mener eksperten om Katrines vægttab med Nupo

Af Charlotte Wendt Jensen, 28. oktober 2019

Sund aftensmad

Skaldyrssalat med citrongræs

Af Vibeke Lehn, 4. november 2019

Kyllingesalat med sennepsdressing

Af Louisa Lorang, 3. november 2019

Kyllingekødboller med sojaglace

Af Louisa Lorang, 3. november 2019

Rørt lakserilette

Af Vibeke Lehn, 3. november 2019

Løb

After burn: Afslut løbeturen med dette effektive program

Af , 18. november 2019

Skinnebensbetændelse? Her er gode råd til, hvad du kan gøre

Af Susanne Knutzen, 8. oktober 2019

Døjer du med løberknæ eller springerknæ?

Af Susanne Knutzen, 1. oktober 2019

Så meget forbrænder du på sex, løb & cykling

Af Charlotte Wendt Jensen, 16. juli 2019

Sund livsstil

Aktivt kul: Er det sundt eller ej?

Af Charlotte Wendt Jensen, 29. oktober 2019

Svært ved at falde i søvn? Få ekspertens 6 råd til nye søvnvaner

Af Lene Lykke Hovmand, 23. oktober 2019

HealthySkinnyBitch: "Jeg ville hellere spise franske hotdogs og ryge cigaretter"

Af Sara Jin Smidt, 21. oktober 2019

Hvor sundt er dit arbejdsmiljø? Få eksperternes bedste råd

Af Charlotte Wendt Jensen, 12. september 2019

Yoga

10 yogaøvelser, der booster din nattesøvn

Af , 24. september 2019

10 yogaøvelser, der vækker kroppen

Af , 2. september 2019

7 yogaøvelser til en stærk core

Af Sofie Alicia Meleady, 13. maj 2019

Hvor stor forskel er der på de forskellige yogaformer?

Af Redaktionen, 12. februar 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.