Artikler

Sund aftensmad

Tag en pause fra julemaden: 6 nye opskrifter på sund & lækker mad

Af Vibeke Lehn, 11. december 2017

Inspiration til Mortens aften: Spinatsalat med and og nudler

Af Redaktionen, 1. november 2017

Broccolisuppe med spinat & kokos

Af Vibeke Lehn, 17. oktober 2017

Tærte med bund af kød

Af Ditte Ingemann, 25. september 2017

Sund livsstil

9 vaner du skal kvitte for at få et gladere og sundere liv

Af Amalie Holm, 20. december 2017

Hvad sker der i kroppen, når du går 10.000 skridt?

Af Else Marie Lehman, 15. november 2017

Sæt kokos på skønhedsrutinen

Af Frederikke Pontoppidan, 26. oktober 2017

20 geniale råd, der booster din energi

Af Sofie Winther Askgaard, 18. oktober 2017

Yoga

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Video: Yogaøvelser til god nattesøvn

Af Karen Pallisgaard, 3. oktober 2017

Yogaøvelser: Farvel hovedpine, stress og træthed

Af Maria Barfod og Camilla Nivaro, 25. september 2017

Video: Yoga for begyndere

Af Karen Pallisgaard, 19. september 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Lea Holm Grønning

Produktionsleder

lea@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.