Artikler

Slankekur

Vi har testet sellerikuren: "Juicen har gjort en forskel for min fordøjelse"

Af Charlotte Wendt Jensen, 3. juni 2019

Det mener eksperterne om Sellerikuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 3. juni 2019

9 vaner du skal kvitte for at få et gladere og sundere 2019

Af Amalie Holm, 10. maj 2019

Vi tester Suppekuren: "Jeg har tabt 4,6 kilo og særligt på maven"

Af Charlotte Wendt Jensen, 6. maj 2019

Sund aftensmad

Lun salat med pocherede æg og blomkål

Af Louisa Lorang, 18. maj 2019

Michelle Kristensen opskrift: Pølsehorn

Af Michelle Kristensen, 2. maj 2019

Blomkålspizza

Af Michelle Kristensen, 2. maj 2019

Luksus løbemad: Aftensmad

Af Vibeke Lehn, 26. april 2019

Træning

5 øvelser til en stærk core

Af Camilla Bækholm, 8. juli 2019

Sådan påvirker træning din hud & dit hår

Af Sine Gerstenberg, 27. juni 2019

Er det farligt at træne i varmen?

Af ELSE MARIE LEHMAN OG CHARLOTTE WENDT JENSEN, 24. juni 2019

12 træningsøvelser til dig og din favoritmakker

Af Susanne Evers Thomsen og Annette Sørensen, 10. juni 2019

Løb

Så meget forbrænder du på sex, løb & cykling

Af Charlotte Wendt Jensen, 16. juli 2019

Nybegynder: Sådan kommer du godt fra start som løber

Af Redaktionen, 2. juli 2019

Klumme: "Løbeturen begynder og slutter på de sociale medier"

Af Sine Gerstenberg, 17. juni 2019

Derfor skal du træne med en makker

Af Charlotte Wendt Jensen, 28. maj 2019

Yoga

7 yogaøvelser til en stærk core

Af Sofie Alicia Meleady, 13. maj 2019

Hvor stor forskel er der på de forskellige yogaformer?

Af Redaktionen, 12. februar 2019

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Energi hele efteråret: 13 genveje til mere overskud

Af Tor Andersen og Camilla Haldrup, 26. september 2018

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.