Artikler

Kost

Boost din sundhed med citron

Af Susanne Knutzen, 12. oktober 2017

12 nemme trick, der virker: Snyd din sukkertrang

Af Else Marie Lehman, 10. oktober 2017

Det sker i kroppen, når du spiser sukker

Af Else Marie Lehman, 8. oktober 2017

Guide: Her er de bedste øko-spisesteder og barer

Af Maria Præst, 28. september 2017

Sund aftensmad

Tærte med bund af kød

Af Ditte Ingemann, 25. september 2017

Broccolisuppe med spinat & kokos

Af Vibeke Lehn, 23. september 2017

3 sunde pizzaer: Sig ja til pizza

Af Vibeke Lehn, 2. september 2017

Middelhavskylling: Kylling med appelsin og rosmarin

Af Vibeke Lehn, 29. august 2017

Træning

4 øvelser til faste balder med ankelvægte

Af Sara Jin Smidt, 16. oktober 2017

Quickies: Træn på 10 minutter med Healthy Skinny Bitch

Af Sara Jin Smidt, 12. oktober 2017

Henrik Duer: Er din sundhed vigtig nok, har du ALTSÅ tid

Af Henrik Duer, 28. september 2017

Træn dig glad og svedig med aerobic

Af Stefanie Curtis, 6. september 2017

Løb

FIT LIVING tester: Et eventyrligt løb for hele familien

Af Sara Jin Smidt, 2. oktober 2017

9 smarte tasker til løbeturen

Af Stefanie Curtis og Camilla Natascha Nivaro, 29. august 2017

4 træningsøvelser, der booster din løbetur

Af Sara Jin Smidt, 14. august 2017

Eline løber O-løb: "Vi var tilmeldt 35 kilometer, men endte nok med at løbe 60, fordi vi løb forkert”

Af Maria Præst, 27. juni 2017

Sund livsstil

Boost din sundhed med citron

Af Susanne Knutzen, 12. oktober 2017

Henrik Duer: Er din sundhed vigtig nok, har du ALTSÅ tid

Af Henrik Duer, 28. september 2017

Nadia Nadim: Fra flygtning til fodboldstjerne

Af Karen Greve, 3. august 2017

Track din sundhed: 6 apps, der holder dig i form

Af Stefanie Curtis & Susanne Knutzen, 1. maj 2017

Yoga

Yogaøvelser: Farvel hovedpine, stress og træthed

Af Maria Barfod og Camilla Nivaro, 25. september 2017

Kom med på yogarejse til Fuerte Ventura

Af Mette Damgaard Petersen, 6. september 2017

10 yogamåtter, der gør træningen sjovere

Af Stefanie Curtis, 5. september 2017

5 videoer: Kom godt i gang med yoga

Af Susanne Knutzen, 15. juni 2017

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til en FIT og sund hverdag, effektive øvelser, sunde og nemme opskrifter, et hav af spændende artikler, sporty mode og sjove konkurrencer ind i din postkasse.

Ja tak, jeg vil gerne modtage FIT LIVINGs e-mail nyhedsbrev med artikler, markedsføring mm. fra FIT LIVING og FIT LIVINGs partnere. Læs mere om nyhedsbrevet, partnerne og deres produkter her.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Lea Holm Grønning

Produktionsleder

lea@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.