Artikler

Slankekur

Fit tester Pioppi kuren: “Jeg synes, det er fantastisk med alt det grønne”

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. september 2018

Fup eller fidus? Det mener eksperterne om Pioppi kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. september 2018

Tab dig, hvor du vil: Rikke har testet kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 13. august 2018

Fra babyfedt til bryllupsfit: Part 2

Af Redaktionen, 9. juli 2018

Sund aftensmad

Spicy suppe med power

Af Vibeke Lehn, 13. september 2018

Gazpacho & salat

Af Tina Scheftelowitz & Lasse Thielfoldt, 6. august 2018

Citruskylling i bradepande

Af Vibeke Lehn, 21. juni 2018

Hurtig sund aftensmad: Cremet pastasalat

Af Redaktionen, 18. juni 2018

Træning

Yin yoga: 11 øvelser, der smidiggør kroppen

Af Yvonne Hansen, 17. september 2018

Gentest: Hvad siger dine gener om dig?

Af Lise Ulrich, 13. september 2018

Risikerer jeg skader af at træne hver dag?

Af Redaktionen, 4. september 2018

7 day squat-butt-challenge: Stærke lår og faste balder

Af Sara Jin Smidt, 3. september 2018

Løb

Risikerer jeg skader af at træne hver dag?

Af Redaktionen, 4. september 2018

Kan Z-health gøre dig hurtigere?

Af Maria Præst, 15. august 2018

Hvad giver hurtigst en god kondition?

Af Redaktionen, 24. juli 2018

6 eksperter guider: Tag din træningsglæde til næste niveau

Af Charlotte Wendt Jensen, 4. juni 2018

Sund livsstil

Klæbehjerne: Sådan bliver du bedre til at huske

Af Redaktionen, 14. september 2018

Gentest: Hvad siger dine gener om dig?

Af Lise Ulrich, 13. september 2018

Rikke Gøransson: Sådan tabte jeg seks kilo på seks uger

Af Stefanie Curtis, 30. august 2018

10 sunde byttehandler, der batter på budgettet

Af Charlotte Wendt Jensen, 25. juli 2018

Yoga

Yin yoga: 11 øvelser, der smidiggør kroppen

Af Yvonne Hansen, 17. september 2018

Mere glød og mildere rynker: Se fordelene ved beauty-yoga og få tre skønne øvelser

Af Anne Absalonsen, 28. februar 2018

9 yogaøvelser, der styrker din balance

Af Sofie Alicia Meleady, 13. februar 2018

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.