Artikler

Slankekur

En kur der dur: Vi har testet 18 af de mest populære

Af Susanne Knutzen, 6. januar 2020

7 klassiske vægttabsbrølere

Af Charlotte Wendt Jensen, 2. januar 2020

Er det farligt at tabe sig for hurtigt?

Af Susanne Knutzen, 26. november 2019

Michelle har testet grøn juicekur: Er det en kur der dur?

Af Charlotte Wendt Jensen, 11. november 2019

Sund aftensmad

Dejlig ovnbagt fisk med spinatsalat

Af Vibeke Lehn, 26. januar 2020

Lækker entrecote med blandede svampe

Af Vibeke Lehn, 25. januar 2020

Sund pandestegt fisk med edamame-dip

Af Vibeke Lehn, 23. januar 2020

Sund pizza: Få 3 opskrifter på sunde pizzaer

Af Vibeke Lehn, 22. januar 2020

Træning

Forbrænder jeg lige mange kalorier på at løbe eller gå fem kilometer?

Af Redaktionen, 17. januar 2020

Derfor skal du træne med en makker

Af Charlotte Wendt Jensen, 16. januar 2020

7 dages plankechallenge: Sådan træner du maven stærk

Af Sara Jin Smidt, 13. januar 2020

Charlotte har testet Verdens sundeste mor og barn

Af Charlotte Wendt Jensen, 13. januar 2020

Sund livsstil

Aktivt kul: Er det sundt eller ej?

Af Charlotte Wendt Jensen, 29. oktober 2019

Svært ved at falde i søvn? Få ekspertens 6 råd til nye søvnvaner

Af Lene Lykke Hovmand, 23. oktober 2019

HealthySkinnyBitch: "Jeg ville hellere spise franske hotdogs og ryge cigaretter"

Af Sara Jin Smidt, 21. oktober 2019

Hvor sundt er dit arbejdsmiljø? Få eksperternes bedste råd

Af Charlotte Wendt Jensen, 12. september 2019

Yoga

10 yogaøvelser, der får kroppen til at slappe af

Af Maria Barfod, 22. januar 2020

Hatha yoga: 10 fantastiske øvelser

Af , 25. november 2019

10 yogaøvelser, der booster din nattesøvn

Af , 24. september 2019

10 yogaøvelser, der vækker kroppen

Af , 2. september 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.