Artikler

Slankekur

15 måder at forbrænde 100 kalorier på

Af Susanne Knutzen, 9. oktober 2018

Fit tester Pioppi kuren: “Jeg synes, det er fantastisk med alt det grønne”

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. september 2018

Fup eller fidus? Det mener eksperterne om Pioppi kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. september 2018

Tab dig, hvor du vil: Rikke har testet kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 13. august 2018

Sund aftensmad

Middelhavskylling: Kylling med appelsin og rosmarin

Af Vibeke Lehn, 10. oktober 2018

Spicy suppe med power

Af Vibeke Lehn, 13. september 2018

Gazpacho & salat

Af Tina Scheftelowitz & Lasse Thielfoldt, 6. august 2018

Citruskylling i bradepande

Af Vibeke Lehn, 21. juni 2018

Træning

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Sådan træner de kloge

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Sådan stopper du dine usunde vaner

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. oktober 2018

Kan en livskrise kickstarte et sundt og lykkeligt liv?

Af Charlotte Wendt Jensen, 27. september 2018

Løb

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

15 måder at forbrænde 100 kalorier på

Af Susanne Knutzen, 9. oktober 2018

Energi hele efteråret: 13 genveje til mere overskud

Af Tor Andersen og Camilla Haldrup, 26. september 2018

Risikerer jeg skader af at træne hver dag?

Af Redaktionen, 4. september 2018

Sund livsstil

Sådan stopper du dine usunde vaner

Af Charlotte Wendt Jensen, 10. oktober 2018

Er det usundt at spise natmad?

Af Redaktionen, 20. september 2018

Klæbehjerne: Sådan bliver du bedre til at huske

Af Redaktionen, 14. september 2018

Gentest: Hvad siger dine gener om dig?

Af Lise Ulrich, 13. september 2018

Yoga

Dyrk motion & bliv klogere

Af Sine Gerstenberg, 15. oktober 2018

Energi hele efteråret: 13 genveje til mere overskud

Af Tor Andersen og Camilla Haldrup, 26. september 2018

Yin yoga: 11 øvelser, der smidiggør kroppen

Af Yvonne Hansen, 17. september 2018

Mere glød og mildere rynker: Se fordelene ved beauty-yoga og få tre skønne øvelser

Af Anne Absalonsen, 28. februar 2018

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.