Artikler

Kost

9 råvarer, der booster din energi

Af Else Marie Lehman, 18. oktober 2017

9 råvarer, der booster din energi

Af Else Marie Lehman, 18. oktober 2017

Diet dos & don'ts: 9 grunde til, at du ikke taber dig

Af Sara Jin Smidt, 17. oktober 2017

Diet dos & don'ts: 9 grunde til, at du ikke taber dig

Af Sara Jin Smidt, 17. oktober 2017

Sund aftensmad

Tag en pause fra julemaden: 6 nye opskrifter på sund & lækker mad

Af Vibeke Lehn, 11. december 2017

Lækker risengrød − helt uden mælk

Af Nicoline Olsen, 15. november 2017

Lækker risengrød − helt uden mælk

Af Nicoline Olsen, 15. november 2017

Inspiration til Mortens aften: Spinatsalat med and og nudler

Af Redaktionen, 1. november 2017

Træning

Fitnessekspert: Undgå disse 5 klassiske fejl på crosstraineren

Af Sara Wilkins, 22. november 2017

Kan du træne dig rask?

Af Else Marie Lehman, 21. november 2017

Kan du træne dig rask?

Af Else Marie Lehman, 21. november 2017

Undgå skader på skiferien: Sådan bliver du og din krop klar og du skal i gang allerede nu

Af Susanne Knutzen, 20. november 2017

Sund livsstil

Sæt kokos på skønhedsrutinen

Af Frederikke Pontoppidan, 26. oktober 2017

20 geniale råd, der booster din energi

Af Sofie Winther Askgaard, 18. oktober 2017

Svært ved at falde i søvn? Brug dette lette trick

Af Agnete Finnemann Scheel, 13. oktober 2017

Boost din sundhed med citron

Af Susanne Knutzen, 12. oktober 2017

Yoga

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Stræk dig dejligere: 5 yogaøvelser, der giver et rush i kroppen

Af Christina Bølling, 18. oktober 2017

Video: Yogaøvelser til god nattesøvn

Af Karen Pallisgaard, 3. oktober 2017

Yogaøvelser: Farvel hovedpine, stress og træthed

Af Maria Barfod og Camilla Nivaro, 25. september 2017

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til en FIT og sund hverdag, effektive øvelser, sunde og nemme opskrifter, et hav af spændende artikler, sporty mode og sjove konkurrencer ind i din postkasse.

Ja tak, jeg vil gerne modtage FIT LIVINGs e-mail nyhedsbrev med artikler, markedsføring mm. fra FIT LIVING og FIT LIVINGs partnere. Læs mere om nyhedsbrevet, partnerne og deres produkter her.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Jeanette Vestergaard

Redaktionschef

jeanette@fitliving.dk

Camilla Nivaro (barsel)

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Lea Holm Grønning

Produktionsleder

lea@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn (barsel)

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Charlotte Wendt Jensen

Journalist

charlotte@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.