Artikler

Kost

Glutenguide: Jo, du kan godt tåle det

Af Carina Vergmann, 22. februar 2017

Har du styr på kalorierne i din avocadomad?

Af , 14. februar 2017

Gun-Britt Zeller: “Træning gør mig glad i låget”

Af Maria Præst, 13. februar 2017

Diet dos & don'ts: 9 grunde til, at du ikke taber dig

Af Sara Jin Smidt, 8. februar 2017

Sund aftensmad

Kylling i karry & sprødstegte kikærter

Af Vibeke Lehn, 7. februar 2017

Kylling i karry med sorte ris

Af Vibeke Lehn, 28. januar 2017

Spaghetti med hvidløg & chili

Af Sandra Pugliese, 20. januar 2017

I køkkenet med Jamie Oliver: 5 lækre retter med superfoods

Af Jamie Oliver, 19. januar 2017

Løb

Michelle Kristensen: 3 tips til at snyde din hjerne

Af Michelle Kristensen, 27. september 2016

Michelle Kristensen: Dét får din krop ud af at løbe ...

Af Michelle Kristensen, 20. september 2016

35 geniale løbetips, der booster din motivation

Af Else Marie Lehman, 14. september 2016

Kom i superform på 8 dage

Af Else Marie Lehman, 12. september 2016

Yoga

Slow Yoga: 6 øvelser, der får dig ned i gear

Af Karen Pallisgaard, 22. december 2016

Slow Yoga: 6 øvelser, der får dig ned i gear

Af Karen Pallisgaard, 22. december 2016

fit living tester aerial yoga: Find cirkusprinsessen frem

Af Anne Hermansen, 14. december 2016

fit living tester aerial yoga: Find cirkusprinsessen frem

Af Anne Hermansen, 14. december 2016

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til alt fra madlavning, sundhed og velvære samt et hav af spændende artikler og sjove konkurrencer ind i din postkasse.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Anne Hermansen

Journalist

anne.hermansen@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.