Artikler

Sund aftensmad

Pasta og bøf med et orientalsk pift

Af Lone Kjær, 7. april 2017

Pasta med rejer & courgetter

Af Vibeke Lehn, 6. april 2017

Lammefrikadeller med mynte

Af Sandra Pugliese, 5. april 2017

16 ingredienser, der gør din kylling ENDNU bedre

Af Vibeke Lehn, 23. marts 2017

Træning

Blogger Trine Kjærs sunde tips til kost & træning

Af Camilla Natascha Nivaro, 17. april 2017

Henrik Duer: “Du kan sagtens nå i mål. Når du ikke giver op!”

Af Henrik Duer, 11. april 2017

Det sker i kroppen, når du ikke dyrker motion

Af Else Marie Lehmann, 10. april 2017

Model Emilie Liljas sunde tips til kost & træning

Af Camilla Natascha Nivaro, 10. april 2017

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til alt fra madlavning, sundhed og velvære samt et hav af spændende artikler og sjove konkurrencer ind i din postkasse.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Anne Hermansen

Journalist

anne.hermansen@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.