Artikler

Sund aftensmad

Blomkålspizza

Af Henrik Duer og Steen Høiberg, 18. januar 2017

6 lækre retter fyldt med sunde råvarer

Af Vibeke Lehn, 17. januar 2017

Spaghetti bolognese

Af Ditte Ingemann, 10. januar 2017

Nordisk pølseret

Af Susanne Knutzen, 6. januar 2017

Træning

3 kvinder tester: Sådan vandt vi over stress

Af Karen Greve, 18. januar 2017

11 nyheder til din hjemmetræning

Af Sara Jin Smidt, 16. januar 2017

Quickies: Træn på 10 minutter med Healthy Skinny Bitch

Af Sara Jin Smidt, 16. januar 2017

Medina & Kari Traa sætter fokus på kvinders selvværd i ny kampagne

Af Redaktionen, 10. januar 2017

Løb

Michelle Kristensen: 3 tips til at snyde din hjerne

Af Michelle Kristensen, 27. september 2016

Michelle Kristensen: Dét får din krop ud af at løbe ...

Af Michelle Kristensen, 20. september 2016

35 geniale løbetips, der booster din motivation

Af Else Marie Lehman, 14. september 2016

Kom i superform på 8 dage

Af Else Marie Lehman, 12. september 2016

Yoga

Slow Yoga: 6 øvelser, der får dig ned i gear

Af Karen Pallisgaard, 22. december 2016

fit living tester aerial yoga: Find cirkusprinsessen frem

Af Anne Hermansen, 14. december 2016

Stor yogaguide: Find den yogaform, der passer til dig

Af Else Marie Lehman, 12. december 2016

5 yogaøvelser: Bliv en bedre løber

Af Susanne Lidang & Mette Kyvsgaard, 8. september 2016

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til alt fra madlavning, sundhed og velvære samt et hav af spændende artikler og sjove konkurrencer ind i din postkasse.


Kontakt

Redaktionen


Sara Jin Smidt

Chefredaktør

sara@fitliving.dk

Camilla Nivaro

Redaktionschef

camilla@fitliving.dk

Mille Frederikke Bjørn

Produktionsleder

mille@fitliving.dk

Anne Hermansen

Journalist

anne.hermansen@fitliving.dk

Susanne Knutzen

Digital Sundhedsredaktør

knutzen@fitliving.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om FIT LIVING

Der er fokus på sundhed. En sund livsstil giver et sundt livssyn. Bliv inspireret på alle områder inden for mad, fitness og skønhed. Hver måned byder vi på massevis af opskrifter på sunde og nemme retter, tips til velvære og personlige artikler, hvor vi går tæt på spændende mennesker og hører deres historie. Du bliver guidet gennem tidens bedste produkter, oplevelser og inspiration i alle former.